8 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kobiet. Jak go świętować? Jak nadać tej okazji szczególny kobiecy charakter? Oczywiście z winem różowym!

Wierzę, że najlepszym sposobem na świętowanie w tym dniu, jest cieszenie się kobiecością w otoczeniu znaczących dla każdej z nas kobiet: mamy, babci, siostry, przyjaciółki, ulubionej cioci, po prostu bratniej, kobiecej duszy. A przede wszystkim świętujmy z dobrym winem i wykwintnym jedzeniem!

Może by tak zorganizować w tym roku babskie spotkanie kobiet? Zaprosić same fajne kobiety i dzielić się tym co nam w duszach gra. Wszystkie mamy te same obawy, problemy, radości, tak wspólne dla kobiecego świata. Dlatego kluczem jest zaprosić bliskie nam kobiety, posłuchać dobrej muzyki, a przede wszystkim przygotować zabawny posiłek towarzyszący różowej selekcji win.
Wybór wina
Ostateczna decyzja w sprawie menu zostanie podjęta na podstawie wybranego wina. A jakie wino wybrać? Hmm, niektóre kobiety wolą czerwone wino o mocnym ciele, inne wolą miękkie i świeże wina białe. Oczywiście można zaplanować selekcję win we wszystkich stylach lub spróbować znaleźć wino pośrednie między obiema opcjami. Kluczowym kolorem do wyboru win w tym dniu jest różowy. Czyli winiarski kolor środka, zadowoli miłośniczki czerwonych i białych.
O co chodzi z tym różowym kolorem?
Tak, niektóre z nas (np. ja) naprawdę kochają ten kolor, a inne kobiety zdecydowanie nie, ponieważ łatwo kojarzy się z typowymi atrybutami dziewcząt jak naiwność czy infantylność. Ale bez względu na sytuację, w naszym życiu nadejdzie chwila, kiedy ten kolor będzie potrzebny. Jest to kobiecy i romantyczny kolor, a także intuicyjny, charakteryzuje delikatność i życzliwość, empatię i wrażliwość. Jest to pozytywny kolor, który budzi ciepłe i pocieszające uczucia, że wszystko będzie dobrze, uspokaja naszą energię emocjonalną oraz neutralizuje i łagodzi negatywne uczucia. I nie ma znaczenia, czy jesteś „wieczną księżniczką”, czy „aktywną feministką”, jestem pewna, że różowy może zapewnić przyjemne doświadczenie w Dniu Kobiet.
Jedno wino i tyle?
Nic bardziej mylnego. Wina różowe można znaleźć w różnych stylach. Od musującego, przez lekkie i bardziej złożone, aż po półsłodkie.
Babskie spotkanie zaczęłabym od musującego wina Cava.

Super bąbelki, dobra kwasowość, średnie ciało, w dobrej cenie, dobre de przekąsek.

wino importuje Pasja Win

Oryginalne i zabawne połączenia z różowym winem
Styl wina różowego jest jednym z najbardziej wszechstronnych, jakie istnieją. Można go łączyć z różnymi rodzajami żywności i składnikami, takimi jak warzywa, białe mięso, czerwone mięso, a nawet ryby. Również ze słodkimi smakami i owocami. Rosé idealnie komponuje się z przystawkami: brie lub camembert i świeżymi figami, szynką z melonem, pieczoną piersią indyka, wędzonym łososiem.
psychologia-koloru-rozowego

Zapraszam Cię na warsztaty winiarskie w Polsce oraz w podróż do Chile.

Zapytaj o najbliższe terminy: