Zalety wina różowego

Love by Léoube 2019
Miłość pachnie i smakuje skórą, potem, słodyczą, rozgrzanym słońcem i muśniętym morską solą ciałem, pocałunkami… ” Miłość” od Léoube to wino organiczne łączące prowansalskie trio SUN, SAND, SEA.

Apelacja AOC CÔTES DE PROVENCE
Odmiany wchodzące w skład kupażu to: Grenache, Cinsault oraz Syrah & Mourvèdre.

Moje wrażenia:
Kolor: Piękny odcień płatków majowej róży, blady, wstydliwy, dziewczęcy.
Aromaty:  To wino jest pocztówką miejsca z którego pochodzi. Pachnie morzem, solą, jodem. Tuż za nimi mamy aromaty tymianku, dzikich ziół, białego pieprzu, soczystych moreli, skórki pomarańczowej, polnych kwiatów, miodowej lipy. A gdzieś na samym spodzie tego flakonu perfum wyczuwalny zapach kredy, wapienia, muszli.
Smak: Co za rozkosz Love by Léoube w ustach. Jodowy posmak jeży morskich, soczystość owoców, lekko krwiste, długie, jedwabiste. Cudowna tekstura, gryzie się je niemal a jednak opływa kubki smakowe niczym muślin. Uwielbiam ten słonawy posmak na końcu wina. Wino to ma 13% alkoholu. Jest winem średniego ciała.  Ma doskonałą strukturę i balans między kwasowością a słodyczą. Jest idealnym winem do łączenia go z jedzeniem.
Do czego: Cała plejada lekkiej, śródziemnomorskiej kuchni z owocami morza, rybami, warzywami jest w spektrum tego bardzo uniwersalnego z jedzeniem wina. Białe mięsa, soczyste grillowane ryby, lekkie pasty polane oliwą, skropione słodyczą świeżej bazylii i doprawione czosnkiem. Tak, Prowansja pachnie oliwą, czosnkiem i ziołami. Bardziej niż jaśminem, różami i lawendą, Lazurowe Wybrzeże pachnie jodem i kuchnią, tym mariażem morza i ogrodu, wchodzącym w każdy por skóry. Lové by Leobue to wino rosé z wysokiej półki, który letni stół zamieni w Sen Nocy Letniej

Wino można zamówi do Polski bezpośrednio przez stronę  https://www.leoube.com/

Przeczytaj także https://pink-mode.com/rose-wine/domain-leoube-w-sercu-prowansji/

oraz https://pink-mode.com/rose-wine/chateau-rose-de-leoube/

Love by Léoube

Zapraszam Cię na warsztaty winiarskie w Polsce oraz w podróż do Chile.

Zapytaj o najbliższe terminy: