NAZWA WINA I ROCZNIK Chivite Colección 125 Rosado 2018

KOLOR:  jak sok z truskawek, odcień arbuzowy

AROMATY: Nos wina jest owoców czerwonych: truskawki, maliny, wiśnie, także figi. Przyprawy jak kminek i wanilia. Suszona skórka pomarańczowa.

SMAK: Garnacha i Tempranillo. . Wino to maceracji na skórkach winogron, przez 10 miesięcy fermentuje i dojrzewa w dębowych beczkach. Jest to tradycyjne wino z Navarry. Ma 14.5  % alkoholu co czyni je winem o mocnej budowie. W ustach obszerne ale też świeże, przyjemne. Jest to wino długie, niczym jak zabawa z matrioszkami, z każdą sekundą na podniebieniu pokazują się nowe aromaty, nowe wrażenia i pokłady wina.

STARZENIE: Wino do otwarcia w ciągu 2 do 3 lat od jego wypuszczenia na rynek. Wino po otwarciu idealnie przechowuje się w lodówce. Przez kilka kolejnych dnia, do tygodnia jest w perfekcyjnym stanie. A delikatna oksydacja otwiera wino i ukazuje z jak dobrego owocu jest zrobione.

DO CZEGO:  Wino o tak mocnym kręgosłupie i budowie to zdecydowanie wino do jedzenia! Nie bójmy się, że się nam za bardzo intesywna potrawa przytafi, która wino przykryje. Ryby, zwłaszcza stek z tuńczyka, spokojnie confit de canard czyli udko kaczki konfitowane w kaczym smalcu, żeberka wieprzowe z pieca. To idealne wino do domowych fast foodów, u mnie co piątek jest pizza, domowe hamburgery lub inne danie z tej bajki.  Do krokietów z kapustą kwaszoną i grzybami. Z gotowaną sztuką mięsa wołowego i lekkim sosem chrzanowym. Świetnie się sprawdzi z sosem bolognese. Z kanapką z pasztetem mieszanym oraz żurawiną. Z kaszą gryczaną i kotletami ziemniaczanymi z sosem pieczarkowym. Z deską serów i szynek.

Przeczytaj o Chivite Arzak 2018

Przeczytaj o Chivite Arzak 2019 

A także rzuć okiem na tekst o historii winnicy Chivite 

Zapraszam Cię na warsztaty winiarskie w Polsce oraz w podróż do Chile.

Zapytaj o najbliższe terminy: